Nursipalus selgusid Eesti meistrid vintrelva praktikal-laskmises

Nädalavahetusel selgitati Võrumaal Nursipalus Eesti meistrid vintrelva praktikal-laskmises.

Eesti arvestuses läks open-divisjonis kaks esimest kohta Kaitsejõudude Spordiklubi laskuritele, Eesti meistri tiitli sai kapral Meelis Unt. Divisjoni üldarvestuses võit läks põhjanaabrile soomlasele Jarkko Laukiale.

Eesti standard-divisjonis olid esimesed kolm laskurit kõik Kaitsejõudude Spordiklubi liikmed, Eesti meistriks tuli nooremveebel Mario Merirand. Standard-divisjoni üldvõit läks taas soomlasele Timo Vehviläinenile.

Kaheksateistkümnest laskeharjutusest koosnenud võistlus tõi kokku 143 võistlejat 12 riigist, sealhulgas Hispaaniast. Suurim arv välisvõistlejaid oli Soomest.

Peakorraldaja kapten Allar Eesmaa sõnul näitasid võistlejad kõrget taset relvakäsitsemisel. „Tänan kõiki abilisi, kes aitasid läbiviia antud võistlust ja loomulikult ootame teid järgmine aasta tagasi“ lisas kpt Eesmaa. Praktikal-laskmise juures on laskuritele jäetud erinevaid valikuvõimalusi kuidas laskeharjutust läbida, võistlusel saavad otsustavaks jõud, kiirus ja täpsus.

Estonian Open Rifle on üks osa Kaitsejõudude Spordiklubi korraldatavast sarjast, kuhu kuuluvad veel ka püstoli ning haavlipüssi võistlused.

Viiendat korda läbi viidud Estonian Open Rifle on muutunud hinnatud jõukatsumiseks lisaks Eesti laskuritele ka välisvõistlejate hulgas, mida näitas ka selleaastane võistlusele registreerumise kiirus ja ootejärjekorra pikkus.

Võistluse pealoosi auhinnaks oli uus vintpüss, mis loositi välja ainult Eesti laskurite hulgast. Sellel aastal naeratas õnn Paul Pikma´le.

Võistluse veebileht http://www.estonianopen.com/estonian-open-rifle